Zpět do Anglie I

Zpět do Anglie I

aneb Stručné dění pár posledních dní

Maturitu mám úspěšně za sebou a koncem května odlítám do Anglie. Letní brigáda v hotelu umístěném v oblasti Lake District. Zároveň finišují přípravy na potvrzení nástupu na Northumbia University (UK – Newcastle). Volím obor Business and Management. Tudíž po prázdninách napíšu nějaký článek i o studiu v Anglii. A nyní v rychlosti pár Very First Steps “První kroky” po příletu, které řeším:

 
1. KROK – Jak sehnat brigádu on-line
O hledání brigády on-line více v předchozím článku.

2. KROK – Co si připravit před odjezdem do zahraničí

Jak se nachystat a co si připravit před odletem se dočtete zde.
AKTUALIZACE: Jednu z prvních věcí, kterou jsem musel vyřešit po příjezdu byla SIMka. Pro usnadnění si můžete nechat poslat kartu ZDARMA na jakoukoli adresu (klidně už předem do Česka) a ušetřit si tak další starost. Telefonní operátor Giffgaff navíc nyní nabízí 5 £ kreditu zdarma! Jakmile vám přijde domů, stačí si vybrat balíček=tarif a tím kartu aktivujete (Mně bohatě stačí nejlevnější varianta za 5 liber na měsíc). A zároveň si můžete aktuální zůstatky dat, minut nebo sms kontrolovat přes aplikaci v mobilu. V jednoduchosti je krása 🙂 Stačí kliknout na Chci SIMku
PS: Pokud vás jede víc… Giffgaffáci to mají mezi sebou zadarmo, tak kdyžtak řekněte i kamarádům ať ušetříte pár liber.

 

3. KROK – Úklid pokoje a reorganizace věcí

Uklidil jsem pokoj. Wohooa. Všechno přebytečné jsem vyhodil nebo nafotil a hodil na bazary (Inzeromat spravuje více bazarových stránek najednou). Zbytek pak na stránky Daruji za Odvoz nebo Vše za Odvoz. Zbavíte se přebytečných věcí, které jsou sice velmi použitelné a nutně je potřebujete! Ale 5 let už leží v šuplíku bez použití… Všichni ten pocit známe. Ať už výměnou za nějaké drobné, nebo dobrý pocit.

Dál jsem prodal mobil i notebook a pozměnil požadované parametry. Pořídil jsem si outdoorovou dotykovou cihličku, která se může 30 min topit pod vodou a nic se jí nestane (další mobil už mi příliv nevezme :-D). U notebooku jsem z herních 17″ obrazovky přešel na cestovních 14″.

 

4. KROK – Cestování a doprava po Anglii 
Webové stránky, výhody nevýhody a slevové karty – článek sepíšu později. Ale beru ho za velmi důležitý. Včasnou rezervací nebo nákupem s předstihem on-line ušetříte 200% a klidně i víc. Být připravený se prostě vyplatí.

Druhá cesta do Anglie

Tentokrát už bez zajištěného programu Erasmu+ a bez kapesného, zato do nádherné přírody, mezi skvělé lidi a s výplatní páskou!

Lístky jsme koupili z polského Krakova do Manchesteru s aerolinkami Ryanair. Až na jednu zajímavou turbulenci (moje první – yeey) všechno proběhlo krásně. A to i přesto, že před necelým týdnem došlo v Manchesteru k teroristickému útoku na koncertu pro veřejnost pod hlavičkou Islámského státu. A zároveň v tu dobu spadl British Airlines systém, takže lidé kteří si “připlatili” nakonec neodcestovali vůbec. Ať žije lowcost!

PS: Se školním anglickým “Coach” – autobus na dlouhé vzdálenosti byste moc nepochodili. S veselým označením Coach A nasedáme do vagónu A a odjíždíme vlakem z Manchasteru.

V prvních třech dnech obcházím okolní.. ehm.. “Hory”? Všechny se statečně drží pod 1000 m. n. m. a jsou poseté stovkami oveček. První den svítí sluníčko a při čtyřhodinovém výšlapu jsem se opálil až do spálena – ano.. v Anglii!?! Druhý den tradičně prší a je zataženo, takže pouze dvouhodinová projížďka na kole mezi statečnými zmoklými Brity. Jejich děti pobíhají při 10° horským potokem v teniskách a jejich rodiče mají šťastně bezstarostný výraz. A tak pořád dál až do dalšího článku…

 

“Atra esterni’ ono thelduin Mor’ rana li’fa unin hjarta onr Un du evari’nya ono varda”
(May good fortune rule over you peace live in your heart may the stars watch over you)

― Christopher Paolini, Eragon & Eldest

 

Jak se vám daří? Maturanti / nematuranti, dospělí / nedospělí… Kam vyrážíte o prázdninách? A o čem byste si rádi přečetli na blogu JustHow.cz?

 

Napsat komentář

Close Menu