Zpět do Anglie III

Zpět do Anglie III

Čas na pozdrav – Dobré ráno šampioni! 🙂

U nás je nádherných devět hodin dopoledne. Za zády se mi prohání francouzština s češtinou s občasným spojením v angličtině. To jsou naši hosté užívající rána a dobré snídaně. Venku už dva dny prší a potoky se začínají sápat za svých mezí a břehů, jezera stoupají. A v krátkém souhrnu přichází i dění posledních dní.

 

LATTE ART

Proběhl u nás Coffee tréning, ale zklamal má očekávání. Prozradili nám, že napěněné mléko spočívá v bílkovinách. Takže čím víc se jich schovává v mléce, tím lépe se našlehá pěna. Se kterou se ovšem dá kreslit! Což nebylo součástí našeho výcviku. Řešení?! Zapnul jsem youtube a vyhledal “Latte art”. Vypadá to velmi jednoduše i po shlédnutí patnácti instruktážních videí. Takže jsem nakoupil šest litrů mléka a pytlík kávových zrnek. Po zavírací době zašel do naší kavárny a provařil třicet hrnků kávy. A výsledek? Jedna jediná šmouha, na kterou můj telefon ani nedokázal zaostřit… 😀 Takže fotografii neuvidíte. Není to pro mě tak snadné. Den následující: Dalších šest litrů mléka a dva balíčky kafe. Nových patnáct hrnků a výsledkem je foto nahoře. Už trošku tuším jak si připravit krémovou vrstvu na hladině kafe a mléko pro kreslení. Ale samotné malování mi zabere ještě spoustu praktikování. Pss: Kdyby někdo z vás měl zkušenosti a poradil mi jak postupovat dolů do komentu, budu moc vděčný 😉

 

 

RANNÍ PRO-BĚH-CHÁZKA

Další příjemnou změnou, pokud zrovna neprší, jsou pro mě ranní proběhnutí. Sám jsem se k běhání nikdy moc nehrnul. Nicméně se zde vyskytnul jeden mladík (65let), který běžel maraton na Everestu. Chodívá se každé ráno proběhnout a já jsem ho párkrát doprovodil. A mimochodem… Na srdci má přístrojek, který mu musí dávat elektroškody už xy let. Přesto je v lepší formě než 90% nás náctiletých. Kondička v jeho letech, docela motivace ne :-)? Můžete se podívat na jeho youtube kanál a videjko tady. Jmenuje se Steve Watts fotku v úvodu článku jsme pořídili pár dní zpět – já jsem to malé černé stvoření, které kazí výhled do krajiny 😀

 

VÝUKA ČESKÉHO JAZYKA

Při příležitostech, kdy nás navštíví čeští přátelé a zažíváme sociální sbližování, dochází i na britské pokusy učit se češtinu. Tyto vycházejí ze základů českého jazyka a začínají na slovech: “Jedno pivo, Zlatíčko, Nech toho…” Praktické užití pak vypadá zhruba následovně: “You Nezlob mě every day!” Všeobecně se ale snažíme držet Angličtiny, aby si nepřipadali cizí ve vlastní zemi. Nemají to moc rádi, tak když někam pojedete, dejte si na to pozor 🙂 Jsou zdvořilí a třeba vám to neřeknou, ale cítí se nesví, když u nich doma vedete dlouhé konverzace vlastním jazykem.

 

CO SE NAJDE

Nyní už jen krátký úryvek, který jsem si zapsal pár dní po příjezdu: “Prvních 14 dní je úspěšně za mnou. A první zkušenosti z hotelového prostředí se hrnou ze všech stran. Tedy, když mluvím o “hotelovém prostředí”, myslím krásné nerezové místečko s profesionální myčkou nádobí. Zajímavý fakt: Myslím že vězeňské cely jsou větší a 100x pohodlnější s využitím stejného prostoru (4×3 metry) a množstí kovů! Ale každý si volí svou profesi podle jiných priorit, že? Ale to je maličko přehnané, jelikož mám právě za sebou “deep cleaning” (v překladu “čištění až do morku kostí všech těch mašinek”). Po takových třech hodinkách této činnosti bych neměl psát článek, ale co už. Mám teď třicet minutek přestávku, tak to bude s expresivními výrazy.”

Poslední zmínka přichází nyní. Jedná se o vzpomínku a velmi, řekněme, krásnou! Jelikož se nám zde střídají různé skupiny lidí, podařilo se nám v minulých dvou týdnech hostit nejprve operní zpěváky středně pokročilé a týden nato i nacvičující orchestr. A jelikož se místnosti kde se scházejí ocitají právě vedle toalet, podaří se člověku sedět na trůnu přičemž mu k jeho výkonům hraje živý orchestr! No není to nádherné? Kdo může pravdivě říct, že mu i v takových chvílích někdy zahrál soukromý živý orchestr :-D? Máme se tady kráásně 🙂

Takže nezapomeňte mi napsat do komentáře, jestli jste se setkali s dobrým “Latte Art” videjkem na youtube! Nebo jestli vás cokoli napadne, mile či nemile překvapí a překvapilo? Budu odpovídat jak jen to půjde v článcích i komentářích 🙂

Měj te se krásně a užijte si dnešní den!

This Post Has 2 Comments

 1. Ahoj Šampióne,
  Nemáš nějaký skluz v psaní?!?
  To bylo řečí každé pondělí nový článek…
  Nějak to zanedbáváš.
  A co Tvoje pasivní příjmy, jak se Ti je daří realizovat…?

  1. Zdravím,
   Se psaním jsem se zpozdil, to je pravda. Přeci jen to přecevzetí bylo odvážné. Prázdniny jsou hold úhel pohledu – alespoň si zkusím kolik času a energie na život má takový průměrný dospělák (a to mě doma nečekají děti, ale prázdný, tichý a klidný pojoj).
   Třeba o tom jednou přijdou články, jak pracovat a podnikat v tom co mě baví. To by byla příjemná změna v obzoru 5 let – přehodnotit a najít se během studií.
   Pasivní příjmy: Volné finance mám teď v Mintosu, kde jsem z dvouletých půjček na nejvyšší možný úrok přešel postupně na krátké dvouměsíční půjčky s trochu nižším ohodnocením a zrovna jdu přenastavovat auto-invest, aby peníze byly neustále pracující a přitom lehce stažitelné. 🙂 Další možnosti jsem zatím nestihl prozkoumávat, ale třeba se najde podobný myšlenkář a nechá mi zajímavou příležitost tady na blogu v komentáři.

Napsat komentář

Close Menu