Zpět do Anglie II

Zpět do Anglie II

Se skloněnou hlavou přiznávám, že to je právě 50 dlouhých dní od posledního článku 🙂 Opravdu velmi, ale velmi rychle to utíká. Tak se do toho dejme. Co se vlastně za těch pět desítek dnů událo?! Začínáme oknem do zahrady světa, která nám tu krásně kvete pod okny. Tohle je zrovna oněch pověstných pět minut v roce, kdy v Anglii neprší a svítí slunce (fotka – vzácný kousek!!).

 31

Tak zaprvé jsem se vypracoval z kuchyně (umývání nádobí, chystání jídelny a obsluhy hostů) přes kavárnu až do housekeepingu k leštění toalet. Musím přiznat, že přirozený vývoj událostí a možná i evoluce by se prostě někdy mohl spokojit s druhým stupněm a už se dále nevyvíjet 😀 Lidstvo pouč se! Třeba už se není potřeba nikam hnát. Je čas začít žít. A tímto plynule přecházím na další oddíl a úplně jiné téma.

Celý tento hotelový komplex, schopný sežrat a obsloužit zhruba 50 hostů all-inclusive, je vedený církví. Cílem je nechat lidi se občerstvit a trochu povyrůst v jejich vztahu s křesťanským Bohem. Takže jsem v místě kam sami angličané jezdí na prázdniny (Lake District), v hotelu který nechává lidem prostor k růstu. A cítím se velmi příjemně a odpočinutě. Po maturitě, mezi školami, s čistou hlavou. Prozatimní spokojenost 4 z 5 hvězd. Ta jedna mizí za počasí, tempo práce a slabou wi-fi.

Zadruhé ve volném čase nakupuji spoustu použitelných věcí. Šampón, který voní čokoládou -Poundland. Košili na volné chvíle -Oxfam. Jeden pár ponožek na každý den až tři (poté jsou zaručeně protrhnuty – což značí tempo práce :-D) -Primark. A sadu strun a kolíků pro rozbitou kytaru, kterou jsem opravil a postavil zpět do kouta, kam náleží -eBay. Takže čtyři nejdůležitější obchody máme úspěšně podchyceny v tomto odstavci.

 

Zatřetí ve volném čase po volném čase pobíhám po okolních krásných horách. Nádherná jezera s vodou na koupání. Usměvaví britové s jejich psi všude kolem. A pár slunečných dnů, které je potřeba využít. Přikládám fotky z výletu, na kterém celý den nebyl jediný mrak a svítilo slunce. Na naší tůře (4h) se má pokožka, odvyknutá slunečnímu svitu, spálila – nevěděl jsem, že se takové věci čechům v anglii dějí 😀

 

 Už vlastně pomalu dokážu odpovědět, jak by vypadal můj ideální den! Jelikož jsem si ho zažil zhruba tři dny zpátky. A pro inspiraci, skládal se z:

1. Po 2 dnech leštění toalet jsem pracoval zase jako obsluha v kavárně,
2. získal jsem nový sestřih od sestry (a zdarma),
3. viděl 2 nové díly seriálu Game Of Thrones
4. dojedl balíček Harribo gumíků (taky velmi důležitý bod dne :-D)
5. dostal novou matraci na postel!
6. skvěle posnídal, poobědval, posavčil, povečeřel a podruhovečeřel
7. a v průběhu dne spojoval realitu s virtuální realitou chatováním se skvělými lidmi
8. překonával překážky kladené anglickým jazykem – je to skvělý pocit, jiný než ve škole 🙂
9. A tak by se dalo pokračovat donekonečna, je tu krásně!
*Dnes jsem ze svých poznámek mazal, že “Moje negativníí emoce neexistuje nikde ve světě. Takže pokud já se rozhodnu žít bez ní, tak už nikde na světě není.” – Myslím, že to je také důležitá součást dokonalého dne.
  

A s touhle fotografií pocestné, kterou jsem potkal v horách, se pro dnešek loučím. Ať se vám daří co nejlíp a jste šťastní s tím, kde teď jste, co teď děláte a proč. A pokud ne, ať máte odvahu to změnit.

Tak se mějte krásně. Všichni jste šampioni :-)!

Zajímá vás něco, co jsem vynechal a rádi byste si o tom přečetli? Napište mi do komentů, co bych neměl zapomenout v příštím článku a já se na to vrhnu ve volné chvilce 🙂

Napsat komentář

Close Menu