Mintos a moje zkušenost

Mintos a moje zkušenost

V dnešním článku si můžete prohlédnout trochu podrobněji, jak to vypadá na Mintosu zevnitř. Začátkem roku jsem napsal úvodní článek, co to vlastně Mintos je, jaké úroky od něj očekávat a jak to všechno drží pohromadě. Včetně bonusového linku, který můžete pro sebe použít při registraci. Původní článek si můžete přečíst ZDE.

Začnu s přehledem účtu. Pro zkušební období jsem na účet v krocích naposílal zhruba 20 000 Kč. Nejprve jsem se pohyboval pouze v Eurech, kde se mi s úrokem bez významné péče podařilo dostat dokonce 13 %  místo očekávaných 12 % za rok.

 

Jelikož ovšem Mintos nabízí investice v různých měnách, potkáte se na trhu s různými úroky. Výrazně vyšší bývají půjčky nabízené v (GEL) – gruzínský lari. Zde se pohybuje úrok na 17 % velmi často. A jelikož stále mohu uplatňovat filtr vyhledávající půjčky s vykupovací garancí – v podstatě nezáleží v jaké měně a z jaké země půjčka pochází. Doporučuji si před výběrem ověřit snad jedinné riziko, které se týká kurzu dané měny.

 

Účelně uvádím příklad GEL, jelikož vysoká procenta na úroku je potřeba srovnat s vývojem GEL/CZK, aby člověk získal reálnou představu, kdy má cenu investovat. Stejná pravidla patří k jakékoli jiné zahraniční měně. Konkrétně v tomoto případě je tedy podle současného prozatimního vývoje (v grafu) výhodnější investovat v roce 2018 než tomu bylo v minulém roce 2017.

 

Pokud máte volné prostředky, které byste chtěli znovu zainvestovat zvolíte si ze dvou možností: Primární / Sekundární trh. Já jsem si zatím vystačil s primárním trhem a co se týče sekundárního, možná se k němu dostanu v příštím reflektivním článku. Přes filtr si můžete velmi jednoduše nastavit o jaké půjčky máte zájem. A to ať už se jedná o délku, úrok, účel, zemi, společnost… Velmi jednoduché orientování, přehlednost a moderní design jsou přednosti Mintosu. Myslím si, že přehrává ostatní platfromy právě na vyladěnost detailů, kterou poskytuje navrch k promyšlneým službám. Tady si můžete prohlédnout jak vypadá primární trh.

 

Samozřejmě, pokud můžete také využít možnosti “automatického investování”. Velmi jednoduše vyplníte šablonu. Jaká procenta se Vám zamlouvají, na jak dlouho jste ochotni peníze zainvestovat a všechna nastavení, která naleznete také ve filtru na primárním trhu. Já jsem se rozhodl, že chci aktivní vyhledávání omezit a svěřit investování do rukou robota. Možná tím přijdu o procento na úroku, ale pořád to převažuje časovou ztrátu nad pravidelnou kontrolou nezainvestovaných prostředků ze splacených půjček.

 

Sečteno a podtrženo, jsem spokojený a všechno funguje tak jak jsem si představoval. Procenta z úroků, automatické investování, dostatek půjček, výběr v jakých měnách chci investovat… Takže spolu se zveřejněním článku posílám k testovací částce už reálnou investici. To byl stručný náhled na to jak to všechno valastně vypadá a funguje. Pokud máte nějakou otázku, napište mi do komentářů a já se poukusím co nedříve odpovědět. Pokud Vás článek zaujal a chtěli byste si tuto P2P platformu vyzkoušet, nyní můžete získat navíc 1% ze svých investic během 3 měsíců po zvýhodněné registraci! Není na co čekat 🙂

 

Jaké jsou Vaše zkušenosti s investováním na P2P platformách? A co více, podařilo se Vám zainvestovat s lepším úrokem při podobné ba dokonce i menší míře rizika někde jinde? 

This Post Has 2 Comments

  1. Vyzdvihovat možnost investice v Gruzínském lari ukazuje na absenci jakékoliv soudnosti.

    Sazby okolo 17% jsou určitě lákavé, ale investovat ve měně, která má roční volatilitu okolo 15% a posledních 5 let má klesající trend ?

    Děkuji ale nechám si zajít chuť.

    1. Děkuji za tento komentář! Rozhodně záleží na Vašich preferencích. Já jsem se rozhodl klasající křivku lari podstoupit. Asi záleží na osobní strategii a plně respektuji tu Vaši. Přeji pěkný zbytek dne 🙂

Napsat komentář

Close Menu