Maturitní týden „Svaťák“

Maturitní týden „Svaťák“

Fyzika: Jedna hodina = 3x jídlo + 2x wc + 1x přestavění pokoje + 5 minut učení

Logika: Pokud se dnes dobře vyspím, zítra se naučím všechny otázky i za dnešek s radostí! *Konstantní

Matematika: Umím 20 otázek z 80. To je 99,9% že udělám maturitu!

Čeština: Ať žije didaktický test 2017…

Tak už vím jak se cítí „Maturant“. Vždy jsem se na ně díval s posvátnou úctou. Bál jsem se na ně promluvit, abych nevyrušil jejich soustředění a vědomosti… Ale ono to přeci jen nebude tak horké.

Teď už vím jak chutná učení. Zavřený v jednom pokoji za druhým. Každých 20 minut dostanu chuť na jiné jídlo, které zabere alespoň hodinu přípravy. Pořádek v pokoji je na prvním místě a struktura rozestavění nábytku je naprosto špatně. Všechny odkládané úkoly už mám za sebou. Dárky zabalené na půl roku dopředu. Na kole jsem projel trasy, jaké jsem od svého narození před dvaceti lety nikdy neviděl.

Poprvé v životě se učím v knihovně! Tam „v rámci učení“ nejprve procházím Travel Biblí a poté knihou o Elonu Muskovi – zakladatel Tesly, SpaceX, SolarCity a Boring company. Ano, musk v překladu opravdu znamená pižmo. A ano, je to jeden z géniů současnosti. Jeho život je velmi zajímavý, doporučuju se podívat alespoň na TEDx 2013 rozhovor (15min s českými titulky). TEDx 2017 ANJ

Zároveň jsem prošel poslední sérii TBBT formou: Otázka – epizoda – Otázka – Epizoda. Odměňování opravdu funguje. Udržel jsem si lepší psychiku. Dobrý spánek, fyzická aktivita každý den a jídlo, které si na sebe nevstáhne všechnu pozornost organismu. V podstatě řídím sám, jak k učení a podání maturitních otázek přistoupím a zároveň mám čtrnáct dní volna. Přemýšlím nad budoucností a vysokou.

A výsledek: Vše se vším je spojené – opravdu. Cíle je potřeba stanovit hned ráno a přesně určit co a do kdy má být splněno. Internet je žrout času a budu ho směřovat do večerních hodin. Přes den víc číst a méně mluvit, víc myslet a přemýšlet. To je svaťák jak ho vidím já. Týdenní prázdniny založené na mentalitě se kterou k nim přistoupím. Teď už jen vysvětlit mentalitu “Vím, že nic nevím” u maturity komise tak, abych prošel 😀

PS: Trošku déle mi trvalo napsat další článek. Odklon od rutiny mi chvilkově odvedl pozornost. Odedneška každé pondělí nový článek!

PSS: Střídavě dopíšu článek o Irsku. Přidám víc článků o studiu. Od září nastupuju na univerzitu v Británii a myslím, že informace jak a kolem by se vám mohli hodit. Za 14 dní odlítám na další zahrahraniční pracovní prázdniny. O tom všem v příštích týdnech. Když vás napadne něco o čem byste chtěli slyšet a vědět víc, tak mi to hoďte dolů do komentáře, nebo mi napište na FB (y).

Ať jste šťastní a daří se vám co nejlíp!

Jak procházíte svaťákem vy? Nějaké osvědčené metody učení a relaxace? Zjistili jste něco zajímavého během volna a přípravy na maturitu?

This Post Has One Comment

  1. Tak hezky jsem si to rozvrhla, že se budu učit od 1., ale teď už je 15., za 9 dní maturuju a neumím.. no, skoro nic. Takže svaťák nakonec opravdu bude svaťák – týden se učit v kuse a doufat, že to nakonec fakt budu umět (ale naučit se mluvit už asi nestihnu..) Láká mě metoda otázka-epizoda, ale myslím si, že na to už nemám dostatek času :/

Napsat komentář

Close Menu