Jak investovat – Podílové fondy

Jak investovat – Podílové fondy

V minulém článku jsem vám v krátkosti představil možnost jak investovat na Mintos. Dnes se budu věnovat další alternativě jak zhodnotit své peníze. Konkrétněji se jedná o investiční společnosti Conseq a Pioneer Investments, které nabízejí možnost investice do fondů.

 

JAK TO FUNGUJE?

Zjednodušeně řečeno: Dám jim nastarost moje volné peníze a oni mi je vrátí s úrokem. Kdykoli mám možnost zkontrolovat své finance přes on-line náhled. A v případě potřeby můžu vybrat všechny peníze zpět do dvou týdnů (15 dní je povinnost ze zákona). Pohybujeme se zde zhruba mezi 3 – 7 % ročně.

Investiční fondy nabízí společnosti, které se zabývají ukládáním peněžních prostředků do všech možných typů investic. Tým specialistů v rámci jednoho fondu ukládá peníze do desítek různých investic, aby snižoval rizika a maximalizoval zisk. Ať už se jedná o státní dluhopisy, nemovitosti, cenné papíry, komodity, měny, fondy a další. Spravují uložené peníze podle přesných požadavků klienta, který si sám určí strategii, jak budou jeho peníze použity. K tomu se ještě vrátím.

 

VÝHODY

Svou jednoduchostí jsou fondy srovnatelné s běžným bankovním účtem. Nemusíte aktivně sledovat vývoj na trhu, politickou situaci, změnu zákonů, cenu akcií, ekonomické trendy a další. Tím ušetříte spoustu času a stresu. Jedonuše děláte to, co vás baví a v čem jste dobří, zatímco se vase peníze zhodnocují. A když je náhodou potřebujete, jednoduše je dostanete zpět bez bez jakýchkoli sankcí za předčasný výběr. Navíc, z investic, které trvají déle než 3 roky, nemusíte platit daň! Vyjímkou by bylo, pokud byste do této doby vybrali přes 100 000 Kč. Úplně podrobně v tomto článku rozepisovat nebudu. Můžete mi napsat, pokud chcete vědět víc.

Co se týče důvěryhodnosti, obě společnosti za sebou mají bohatou historii, spokojené klienty (jsou mezi nimi například ČPP, Kooperativa, Generali, Česká pojišťovna a další “velcí hráči”). Pokud máte uloženy peníze bezpečně ve své bance nebo spořitelně, pravděpodobně jsou již zainvestovány v těchto fondech. Rozdíl je jednoduchý. Banka z vašich peněz má zisk, který si nechá a vám naúčtuje poplatky za správu a výdej vašich peněz. Takže proč nepřeskočit tento mezičlánek?

Společnosti Conseq a Pioneer Investments získali prestižní ocenění. Pod záštitou guvernára ČNB se jedná například o Zlatou korunu oceňující nejlepší finanční produkty na českém trhu. A zároveň jsou tyto společnosti pod dohledem ČNB.

 

Zdroj: www.pioneerinvestments.cz

 

NEVÝHODY

Společnosti nabízí více produktů, aby mohly poskytnout to nejlepší podle vašich požadavků. Každý klient žádá něco trochu jiného. Je to stejné, jako když kupujete nový notebook. Očekáváte různé vlastnosti a podle toho je potřeba zvolit parametry, které notebook bude mít. Výběr levného kancelářského modelu nebude uspokojivý pro vášnivého grafika a hráče videoher. Na přečtění mailu a sepsání dokumentu ve Wordu, zase nepotřebujete drahý výkonný počítač.

Stejně tak v široké nabídce investičních fondů, vybrat ten správný, může být pro nezkušeného investora oříšek. Nejjednodušší cestou je zeptat se finančního poradce, který se specializuje na vyhledávání nejvhodnějších řešení pro vaše požadavky. Shrnete svá očekávání, poradce vám pomůže vybrat a upozorní vás na možnosti a důležité informace, které byste sami mohli přehlédnout.


PRODUKTY

Samozřejmě každá společnost nabízí odlišné produkty a garantuje různou míru ziskovosti, ale ve stručnosti můžeme zjednodušeně rozdělit produkty do tří kategorií:

Konzervativní strategie – Kratší období 1 – 3 roky, nižší výnos 2 až 4%
Vyvážená strategie – Střední období 3-5 let, výnos 4 až 6%
Dynamická strategie – Minimálně 5-8 let, výnos 6 až 10%

Rozhodnete se, jestli chcete posílat částku měsíční (od 500 Kč), nebo investovat jednorázově.

 

Zdroj: www.pioneerinvestmens.cz

 

PRO KOHO JE TO VHODNÉ?

Pro každého z nás. Je to jednoduchá, bezpečná a flexibilní cesta jak investovat volné finanční prostředky. Ať už střádáte prostředky na hypotéku, stavbu domu, tvoříte si rezervu, nebo prostě nevěříte státní důchodové politice, můžete si odkládat peníze bokem a získávat z nich úrok. Vydělávat jednoduše, bez námahy a s úsměvem.

Pokud už víte, že chcete své peníze investovat a zhodnocovat, nebo jestli máte jakékoli otázky, napište mi 🙂

 

Co děláte se svými volnými finančními prostředky vy? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Kdo mi řekne, proč držet peníze na bankovním účtu a nechat je užírat inflací?

 

 

This Post Has One Comment

  1. Perfektní článek, pokračuj v tom co děláš 😉

Napsat komentář

Close Menu